ELBİSTAN’DA KHK İLE 11 İHRAÇ

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Elbistan’da çeşitli kurumlarda görev yapan 11 personel kamudan ihraç edildi.

11 Temmuz 2018 - 11:02

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Elbistan’da çeşitli kurumlarda görev yapan 11 personel kamudan ihraç edildi. Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin mili güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olan 18 bin 632 kişi, başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarıldı. Kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın rütbe ve/veya memuriyetleri alınacak. Bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecek.

Söz konusu kişiler, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecek, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecek. Bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacak. İlgili kişilerin silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilecek. Bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından on beş gün içinde tahliye edilecek.

Elbistan’da Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak görev 1 kamu personeli, Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan 5 kamu personeli, Elbistan Belediyesi’nde görevli 1 kamu personeli, Mili Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan 3 öğretmen ve 1 de Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumda görev yapan olmak üzere toplam 11 kişi ihraç edildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkoğlu Seçim Ofisi Açıldı
Türkoğlu Seçim Ofisi Açıldı
Türk Organik Sektörü Üç Koldan Tanıtım Atağına Kalktı
Türk Organik Sektörü Üç Koldan Tanıtım Atağına Kalktı