Büyük Yangında Zarar 3 Milyon

Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Gölpınar Restaurant ve Alabalık Üretim Tesislerinde elektrik kontağından çıktığı ifade edilen büyük yangının zarar bilançosu da büyük oldu. Can kaybının ve yaralanın olmadığı yangındaki zarar 3 milyon TL (eski rakam ile 3 Trilyon) olarak değerlendiriliyor.

19 Nisan 2019 - 10:13

Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Gölpınar Restaurant ve Alabalık Üretim Tesislerinde elektrik kontağından çıktığı ifade edilen büyük yangının zarar bilançosu da büyük oldu. Can kaybının ve yaralanın olmadığı yangındaki zarar 3 milyon TL (eski rakam ile 3 Trilyon) olarak Geçtiğimiz günlerde sabah saat 06.00 sıralarında meydana elektrik kontağından çıktığı ifade edilen Gölpınar Restaurant ve Alabalık Üretim Merkezindeki yangının zararı 3 milyon TL olarak değerlendiriliyor. Soruşturma ve araştırma aşamasının devam ettiği süreçte büyük yangın sonrasında geriye sadece çelik direkler kaldı.

Örnek Proje kapsamında AB destekli olarak yenilenen ve bölgenin en büyük restaurant ve alabalık üretim merkezi, sıra dışı hizmetleri ile ününü Türkiye geneline yaymıştı. Aniden başlayan yangın sonrasında kısa sürede ahşap ve plastik kaplamalarının alevleriyle küle dönen tesiste ekspertiz çalışmaları yapıldı. Sigortalı tesis tamamen kullanılamaz hala gelirken İşletme Sahibi Haşim Böke, yangındaki zararın 3 Milyon TL civarında olduğunu ifade etti.

 Yangının beklenmedik bir üzücü bir olay olduğunu ifade eden Böke, tek tesellinin can kaybının ve yaralananın olmaması olduğunu söyledi. Bünyesinde çalışan çok sayıda personel ile istihdam yaratan bir merkez konumunda bulunan tesiste, yapılan ekspertiz çalışmalarının ardından sigortası bulunan işletmenin yanilenmesi çalışmalarına en kısa zamanda başlanacak. Akçırı bölgesinde hem restaurant hem de alabalık üretim merkezi olarak 25 yıldır bölgeye hizmet veren tesisteki yangın, sabah erken saatlerde çıkmıştı. Elektrik kontağından çıktığı dile getirilen yangında alevler, büyük bölümü ahşap ve plastik kaplama olan binayı kısa sürede sarmıştı. Tesisten yükselen duman ve alevleri gören vatandaşların durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirmesinin ardından olay yerine Elbistan ve Afşin’den çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmişti. Yangın, itfaiyenin yaklaşık 3 saatlik müdahalesi sonucunda söndürülebilmiş, yangında şans eseri ölen ya da yaralanan olmaması büyük ve korkunç yangının tek tesellisi olarak ifade edilmişti.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaz Aylarında Besin Zehirlenmelerine Dikkat
Yaz Aylarında Besin Zehirlenmelerine Dikkat
Okul Öncesi Eğitim Neden Önemli?
Okul Öncesi Eğitim Neden Önemli?