Altın Kızları Uzman Polis Ekibi Yakaladı

Kahramanmaraş Polisi gezici hırsızları şüphe üzerine yakaladı.

03 Ağustos 2019 - 00:52

Kahramanmaraş Polisi gezici hırsızları şüphe üzerine yakaladı. Altın kızlar diye tabir edilen kadınların bir ikamette soygun yaptığı, ikamet sahibinin ise konudan haberdar dahi olmadığı belirlendi. Karşısında polisi gören ev sahibi, evinden çalındığını henüz öğrendiği yüzük ve parasını polisten teslim alarak teşekkür etti.
02.08.2019 günü saat 18.00'de il genelinde hırsızlık olayı yapma olasılığı olan gezici hırsızlık sebekelerine yönelik devriye atan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekibi durumundan şüphelendiği 3 kadını 
Kale civarında farketti.
Şüpheli kadınları yakalanan sivil polis ekibi, şüphelileri Asayiş  Şubeye intikal ettirdi. Kadınların yapılan üst arama ve kontrollerinde toplam 570 lira para ve 1 adet altın yüzük ve 1 adet hırsızlık suçlarında kapı açmada kullandıkları plastik aparat elde edildi. Yapılan araştırmalar  sonucunda olaya maruz kalan ikamet sahibi müştekinin henüz meydana gelen hırsızlık konusundan haberi olmadığı anlaşıldı. Müştekiye konu anlatılarak müracaatı sağlandı. Ayrıca şahısların üzerinden çıkan yüzüğün ve parasının da ikametten çalındığını belirlendi. Çok sayıda sabıkası olan 19 yaşındaki Kader K., 17 yaşındaki M.K. ve 14 D.Ç.
isimli bayanlar gözaltına alındı. Parmak izi tetkikine de götürülen gezici sebeke hırsızı bayanların çevre illerde de hırsızlık yaptıkları, M.K. isimli bayanın hırsızlık suçundan arandığı beklendi.
"Kapıları çekip gitmeyin, kilitleyin"
      Öte yandan Kahramanmaraş  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü  ekiplerinin gezici hırsızlık şebekelerine yönelik önleyici, caydırıcı ve engelleyici uygulamalara devam ettiği aktarıldı.
     Uyarıda da bulunan emniyet yetkilileri,Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli kadınların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerektiğini kaydetti.
     Kapıların sadece çekilerek kilitlenmeden bırakılması halinde basit yöntemlerle kolayca açılabileceğini aktaran yetkililer, kapı ara boşluğundan kart sokmak suretiyle kapı dili düşürülüp birkaç saniyede hırsızların içeriye girdiklerini en iyi yöntemin komşuya bile gidilse kapının kilitlenmesi olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gaziantep Sağlıkta Kalite Günleri Toplantısı
Gaziantep Sağlıkta Kalite Günleri Toplantısı
Andırın'da ilkokul öğrencileri büyüklere sigaranın zararlarını anlattı
Andırın'da ilkokul öğrencileri büyüklere sigaranın...