31 ADAY ADAYI HAVUZDA..

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine adım adım yaklaşılırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarda bulundu.. Ünal, “Kahramanmaraş’tan 8 milletvekili üst kurula çarpı 3 yani 24 tane aday adayı üst kurula çıkacak. 7 halihazirdeki 7 vekille birlikte bu değerlendirme 31 kişi ile yapılacak..

14 Mayıs 2018 - 10:25 - Güncelleme: 14 Mayıs 2018 - 10:27

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısının ardından düzenlenen toplantı sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Kasım 2019 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin erkene alındığını ve 24 Haziran’da yapılacağını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, ülke siyasetinde baş döndürücü bir siyaset trafiği yaşanmaya başlamıştı. Erken seçim kararının ardından, partilerde Cumhurbaşkanı adaylığı ve milletvekilliği aday adaylığı için çalışmalar start vermiş ve kıyasıya bir yarış başlamıştı. Adaylık başvurusunu ve temayüllerini tamamlayan AK Parti’de aday adayları değerlendirmeye alındı.

“31 ADAY ADAYI DEĞERLENDİRİLECEK”

24 Haziran seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Cumartesi günü 7 bin 340 aday adayının mülakatını bitirmiş olacağız. Her ilden diyelim ki Kahramanmaraş’tan 8 milletvekili üst kurula çarpı 3 yani 24 tane aday adayı üst kurula çıkacak. Yani Kahramanmaraş ile ilgili 31 kişi değerlendirilecek.

Üst kurulda değerlendirilecek bu değerlendirmenin sonunda Kahramanmaraş'ta 8 adayımız belirlenecek sonra 21 Mayıs'ta YSK'ya teslim edilecek. Aday tanıtım toplantısını 25 Mayıs günü yapacağız. 25 Mayıs günü hem genel olarak kampanyanın kurumsal kimliğini de sizlere sunmuş olacağız. 25'in de sizlerle seçim beyannamemizi paylaşacağız” dedi. (Haber: Ahmet Güneçıkan-Manşet gazetesi)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kriz her zaman vardı ama, şimdi dolar-avro yükselecek diyenlerin dedikodu krizi var...
Kriz her zaman vardı ama, şimdi dolar-avro yükselecek diyenlerin...
Büyükşehir’den Sevgi Festivali
Büyükşehir’den Sevgi Festivali